
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 30 kHz |
| Type | Active |
| Number of Circuits | 2 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 16 V |
| Min Supply Voltage | 4.74 V |
| Number of Channels | 2 |
| Dual Supply Voltage | 5 V |
| Nominal Supply Current | 5 mA |
| Max Dual Supply Voltage | 8 V |
| Min Dual Supply Voltage | 2.37 V |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$15.30475
Ext.Price$15.30475
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $15.30475 | $15.30475 |
| 10 | $14.27522 | $142.75220 |
| 25 | $13.31495 | $332.87375 |
| 50 | $12.41927 | $620.96350 |
| 100 | $11.58384 | $1158.38400 |
| 300 | $10.80461 | $3241.38300 |
| 500 | $10.07804 | $5039.02000 |
